Luďka Šírová

Vzdělání v oboru

  • Osvědčení z 7. 9. 2006 od MŠMT v Praze - Masér pro sportovní a regenerační služby
  • Certifikát z 31. 8. 2003 v Praze od mistra Borise Tichanovského - Reiky
  • Certifikát z 31. 10. 2004 v Praze - 2letý kurz - Konzultant ozdravného systému mistra B. Tichanovského
  • Certifikát z 6. 10. 2006 v Praze - Indická masáž hlavy
  • Certifikát z 9. 4, 2006 v Brně - Havajská masáž
  • Certifikát z 25. 9. 2005 v Brně - Thajská masáž

Něco o mě

Zajímám se o starou východní filozofii a různá cvičení, která jsou v souladu s přírodou a proto i účinné pro zdraví jak pohybového ústrojí tak vnitřního i duševního. Tai ji quan jsem začínala u mistra B. Tichanovského a říjen - únor 2007 u mistra shi-fu Zhai Hong Yin u kterého jsem též absolvovala Ji Ben Gong - osmero základních ¨dovedností, které pro Tai ji kultivují vnitřní energii a znásobují účinky sestavy. Ráda Vám tot umění budu předávat na svých lekcích.
Masážím se věnuji od roku 2007, a to postupně v lázních Mšené, pak v Hotelu Vavřinec, v Mondea Centru a aktuálně tedy v novém KS centru pohybu a relaxace.

ludka-sirova
Luďka Šírová
masáže, tai-chi
731625959

Masáže

Thajská

Harmonizace mysli a těla vedoucí k samouzdravení za pomoci prohýbání, protahování a protlačování bodů. To vede k obnovení toku energie a uvolnění energických bloků. Má relaxační a regenerační účinky. Uvolňuje svaly, šlachy, klouby. Působí proti bolestem zad a svalstva, zlepšuje krevní oběh lymfy. Posiluje imunitní systěm, pomáhá odstranit bolesti hlavy, zrychluje metabolismus a napomáhá detoxikaci.

Havajská

Olejová masáž zad a končetin. Provádí se teplým olejem. Má vysoký terapeutický a relaxační účinek, umocňující pocit klidu a pohody. Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Pomáhá detoxikaci organismu.

Indická

Jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží. Odstraňuje stres, napětí, úzkost, deprese, bolesti hlavy a očí, napětí ramen a šíje. Díky zvýšenému prokrvení zlepšuje kvalitu vlasů. Odstraňuje poruchy spánku. Celkově blahodárně působí na psychiku, navozuje pocit zdraví, klidu a duševní pohody.

Medová

Velmi účinná masáž pro čistění organismu. Účinná jako prevence proti nastydnutí, bronchitidě, astmatu, pneumonii atd.

Sportovní a regenerační

Vliv na hormonální a nervovou soustavu, místní - nervová zakončení v kůži, podkoží a svalech, šlachách atd. Zvyšuje prevenci úrazů a zdravotních obtíží, např. bolesti svalů,šlach a kloubů. Zlepšuje krevní oběh a látkovou výměnu. Zkvalitňuje regeneraci sil po práci či jiné zátěži. Přispívá k rychlému odstranění únavy, osvěží a uklidní. Zpomaluje vznik příznaků stárnutí.

Ceník masáží

Masáž: Doba masáže: Cena:
Thajská 2 hodiny 1000,-
Havajská 1,5 hodiny 750,-
Indická 30 minut 280,-
Medová 30 minut 280,-
Sportovní a regenerační
Šíje 30 minut 260,-
Záda + Šíje 45 minut 390,-
Celková 1,5 hodiny 690,-
Super celková 2 hodiny 800,-
Záda + Šíje + Paže 1 hodina 500,-

Ceny jsou platné od 21.2.2018

Tai Chi

Tradiční Tai-Ji Quan /Tchai - Ťi Čchüan/ Yang 88 forem

Tai ji quan Yang  /Tchai - Ťi Čchüan Yang/ je tradiční sestava Jang Cheng-fu (1883 - 1936),  který ji upravil do dnešní ppodoby po svých rodinných předcích. Zbavil se skoků, zjemnil kopy a pohyby  tak, aby sestavu zvládla většina cvičenců.

Je to původní bojové umění, kde je nutné při cvičení tyto  prvky zachovávat, aby se zvýšil účinek jak v sebeobraně tak ve vnitřním toku energie - čchi. Sestava jemně procvičí tělo, tok energie, mysl, předchází se chorobám pohybových i vnitřních, zvyšuje vitalitu i dlouhověkost. Velice dobře působí na psychiku.

Tím, že se ¨prolínají symboly jin a jang, má na nás harmonizační až spirituální účinky.

Ji Ben Gong - osmero základních dovednosti pro tai ji jsou cvičením kultivující vnitřní energii Qi /čchi/ tak, aby zkvalitnila a znásobila účinky samotné sestavy.