Letní příměstské tábory 2019

Dokumenty ke stažení

Přihláška
Bezinfekčnost
Táborový řád


2019 – Putování s indiány

V KS centru se v termínu 29.7.2019 – 2.8.2019 uskutečnil tábor „Putování s indiány“. Každodenní program byl opravdu velice pestrý. Děti se bavily a my doufáme, že budou na tábor vzpomínat s úsměvem na tváři celý rok, než se uskuteční další 🙂

Z deníku Indiána

V pondělí vše započalo. Nejdříve jsme se seznámili, rozdělili do družstev a vybrali si jméno kmene i své vlastní. Poté jsme vyrazili na plavbu po Amazonce (Labi). Po obědě jsme si smočili své ,rudé, kůže v bazénu a vydali se na hledání zlata. Zabavili jsme se v pralese i na poušti. Po návratu do tábora jsme zahájili výrobu indiánských svršků.

Další den byl ve znamení různých soutěží a „krocení“ divokých zvířat (jinak milých a přítulných psíků). Po dobrém obědě a zmrzlinovém odpočinku jsme si zaskákali do vody. Ještě než jsme odešli zpět ke svým indiánským rodinám, začali jsme zdobit teepee a udělali si čelenky.

Po dvou předchozích dnech byli všichni připraveni vyrazit na celodenní výlet. Ještě před odchodem jsme si stihli vyzkoušet vlastnoručně ušité kostýmy a pak už vyrazili vlakem na cestu. Cílem byla indiánská osada v Růžové u Děčína. Tady se všichni malí indiáni dozvěděli mnoho zajímavého o svých předcích, naučili se písně a tance indiánských kmenů a umění bubnování. Někteří z nás si nechali nakreslit indiánské znamení na rudou tvář a dokonce si zastříleli z luku.

Ani další den nebyl odpočinkový. Zbývalo se ještě naučit stopování. Na výletě v Litoměřicích jsme se snažili vystopovat poklad, povedlo se. Odpoledne jsme si ještě stihli zaplavat a vyrobit náhrdelníky s kouzelnými amulety.

Celý týden sbírali všichni indiáni body do svých deníčků. Ještě celý poslední den se soutěžilo a poté, vyhladovělí jako vlci, zavítali rudé tváře na poslední hostinu. Na závěr všeho dění se sčítaly trofeje a proběhlo konečné vyhodnocení celotáborové soutěže u teepee. Všichni malí indiáni odcházeli zpět do svých domovů plni krásných zážitků. Na památku si také odnesli vše, co si vyrobili, a teď už jen s úsměvem vyprávějí svým rodičům co hezkého na svém letním indiánském putování zažili.

Děkujeme našim partnerům při pomoci se zajištěním občerstvení v době tábora:

  • Restauraci Don Pepev Roudnici nad Labem
  • školní jídelně v Sovově ulici v Litoměřicích

Rovněž děkujeme Jarmile Vošahlíkové za vedení tábora.

Fotografie z tábora


Fotografie z roku 2018